VI Konferencja Zastosowań Matematyki MathUp odbyła się 10 kwietnia na Wydziale EEIA PŁ. Podczas konferencji studenci różnych Uczelni i różnych kierunków udowadniali, że matematyka obecna i niezbędna jest w każdej dziedzinie życia.
W dniu 8 marca 2024r. w Instytucie Matematyki PŁ odbył się XV Ogólnopolski  Konkurs Matematyczny im. prof. Włodzimierza Krysickiego "W Świecie Matematyki". Partnerami tegorocznej edycji Konkursu byli: Commerzbank i Fortuna.
Wczoraj w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim. W wadze open mężczyzn wzięło udział ok. 200 zawodników. Nasz utalentowany doktorant Tomasz Józefiak uplasował się na 13 pozycji w klasyfikacji generalnej (jedynie 5” do zwycięzcy) i na 4 miejscu w klasyfikacji uczelni technicznych (1” do medalu).