English version English version
Ogłoszenia
GRATULACJE DLA PROF. BANASIAKA

 

Z przyjemnością informujemy, że prof. dr hab. inż. Jacek  Banasiak otrzymał medal Towarzystwa Matematycznego Południowej Afryki za osiągniętą w badaniach doskonałość.

Profesorowi bardzo serdecznie GRATULUJEMY !!!!

 

 
WIADOMOŚCI MATEMATYCZNE

Informujemy, że w czasopiśmie Polskiego Towarzystwa Matematycznego - "Wiadomości Matematyczne" (48(2)2012, 127-134) - ukazał się interesujący artykuł Williama A.Kirka z Uniwersytetu of Iowa w USA pt. "Some thoughts on Polish contributions to fixed point theory".
W artykule tym umieszczone zostały informacje na temat znaczących osiągnięć profesora Jacka Jachymskiego w  teorii punktu stałego.
Wyróżnione przez W.A.Kirka wyniki związane są z punktami stałymi tzw. kontrakcji Jachymskiego-Schödera-Steina w przestrzeniach metrycznych zupełnych.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z w/w artykułem.

 
GRATULACJE DLA NASZEGO ABSOLWENTA

 

Z ogromną radością informujemy, że nasz absolwent MAREK BIENIAS otrzymał tytuł najlepszego absolwenta PŁ.

Mgr Marek Bienias ukończył studia na wydziale FTIMS, na kierunku matematyka ze średnią 5,0.       Na swoim koncie pan Marek Bienias ma liczne osiągnięcia naukowe i organizacyjne. W listopadzie 2011 r. otrzymał między innymi wyróżnienie przyznane przez Oddział Toruński Polskiego Towarzystwa Matematycznego w LV konkursie im. J. Marcinkiewicza za najlepszą pracę studencką z matematyki. Praca napisana została pod kierunkiem dra hab. A.Bartoszewicza, prof. nadzw.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 4

Instytut Matematyki Wydział FTIMS Politechnika Łódzka, 90-924 Łódź, ul. Wólczańska 215, tel. 42 631-36-17, fax. 42 631-38-65